3 Ekim 2010 Pazar

ŞAMPİYON KENAN SULTAN!2007 yılında aynı seride şampiyon olmayı başaran milli sporcumuz, sezonun son yarışı olan Fransa GP'de elde ettiği 2.likle birlikte aynı seride 2. kez şampiyon olarak bize büyük bir gurur yaşattı.

Rakiplerinin Magny Cours'ta alacakları sonuca bakmazsızın 6. olması halinde şampiyonluğu garantileyecek olan Sofuoğlu, pol pozisyonundan başladığı Fransa yarışını 2. sırada tamamladı ve 2010 Dünya Supersport Şampiyonası'nı 1. sırada tamamlamış oldu.

Sofuoğlu, bu sene yapılan 13 yarışın 13'ünde de podyumda yer alarak büyük bir istikrar sergiledi ve seriyi en yakın rakibi olan Eugene Laverty'nin 11 puan önünde lider tamamladı.

Kenan'ın en büyük rakibi olan Laverty ise Magny Cours'ta kazanmasına rağmen bu kendisine yetmesi ve sezonu 2. sırada tamamladı.

Sofuoğlu bu sezon yapılan 13 yarışın 3'ünü kazanırken, 7'sinde 2. ve geride kalan 3'ünde 3. oldu ve tüm sezon podyuma çıkmayı başararak büyük başarı sergiledi. Laverty ise 8 yarışı kazanmayı başardı ancak diğer yarışlardaki istikrarsız sonuçlar, İrlandalı sürücünün şampiyonluk şansına balta vurdu.

Supersport'ta Ten Kate Honda ile mücadele eden Sofuoğlu'nun 2011 sezonunda henüz nerede yarışacağı bilinmiyor. Türk sürücü, bu sezonun sona ermesiyle MotoGP'nin besleme serisi olan Moto2'de 2 yarışa çıkacak ve gelecek sene için karar vermeye çalışacak. Sofuoğlu, daha önce yaptığı açıklamalarda Moto2'de yarışmak istediğini belirtmişti.

Hiç yorum yok: