13 Kasım 2010 Cumartesi

Red Bull'da Hesaplar Karıştı, Vettel Pol'de.2010 Formula 1 Şampiyonasının Abu Dhabi'de gerçekleştirilen yılın son sıralama turlarına Red Bull pilotu Sebastian Vettel damga vurdu.

Sansın bitimine 4.42 saniye kala piste çıkan ve tek set lastikle seansı tamamlayan Red Bull ekibinden Vettel'in pol pozisyonu alan mücadelesine karşı, şampiyonluk için Alonso'nun önünde olması gereken Weber 5. sırada kalarak bütün hesapları alt-üst etti.

Zira takım bu yarışa kadar, "takım emri" uygulamayacağını söylediyse de dünden itibaren bu görüşün yavaş yavaş değiştiğini gösterdi yapılan açıklamalarda. Takım emrinin tam çalışması için ise Vettel'in ilk sırada Weber'in 2. sırada olması gerekiyordu. -Alonso'ya bir terslik olması ihtimaline karşı- son turlara kadar bu şekilde devam edip sonra yer değiştirme gündemdeydi ama bu ihtimal artık çok zor.

Weber'in önünde tam 4 pilot olacak ki bunlardan 3 tanesi şampiyonluk mücadelesi veriyor. Bu da gösteriyor ki Alonso'nun şampiyon olması için bir aksaklık yaşamadan yarışı başladığı yerde bitirmesi yeterli.

İlk 5 sıra şu şekilde:
1-Vettel
2-Hamilton
3-Alonso
4-Button
5-Weber

Büyük yarış yarın 15.00'te TRTspor'da. (TRT 3'te)

Hiç yorum yok: